Często jest tak, że decydujemy się na usługi biura rachunkowego, ponieważ liczymy na to, że w razie ewentualnych problemów z Urzędem Skrabowym, to biuro przejmie odpowiedzialność za bałagan w naszych dokumentach. Prawda jest jednak taka, że ma to miejsce naprawdę w bardzo niewielu przypadkach. Dlaczego więc tak właśnie jest?
Przede wszystkim dlatego, że nie podpisujemy odpowiednich umów z biurami rachunkowymi. Jeśli sami nie przypomnimy im o tym, to nie podpowiedzą nam, że taka umowa może mieć miejsce. Po co przecież mają brać na siebie odpowiedzialność za ewentualne błędy skoro my nic o tym nie wspominamy.
Biuro rachunkowe, które taką umowę z nami podpisze będzie zapewne znacznie droższe od pozostałych. Biuro rachunkowe Wrocław nie powinno mieć problemów z podpisaniem takiej umowy, ponieważ działa w dużym mieście i obsługuje naprawdę wielkie przedsiębiorstwa. Na pewno nie liczmy jednak na to, że będzie to tania usługa w porównaniu z konkurencją. Za jakość i bezpieczeństwo warto jednak zapłacić.