Odwiedzanie nowych, wcześniej nieznanych miejsc, ma jedną bardzo ważną zaletę – nie jesteśmy w żaden sposób uprzedzeni. Wchodzimy do lokalu z czystą kartą i nasza opinia na jego temat zależy wyłącznie od pierwszego wrażenia, które ten na nas wywrze. Dokładnie tak było w przypadku mojego pierwszego zetknięcia z krakowską Cybermachiną – game pubem, w którym panuje naprawdę rewelacyjny, niepowtarzalny klimat i który pozytywnie zaskoczył mnie nawet pomimo tego, że w barach nie bywam często. A już szczególnie tych o nastawieniu „gamingowym”.

.
Lokal

Wejście jest wystarczająco dobrze oznaczone – nikt nie powinien mieć problemów z dotarciem na miejsce. Jak w przypadku większości krakowskich pubów, do Cybermachiny musimy zejść wąskimi, długimi schodami w dół (co może być nieco utrudnionym zadaniem przy wyjściu, po kilku piwach), jednak nie jest to żadna nowość.

Co ciekawe, nawet pomimo podziemnego położenia, wewnątrz trafiłem na zasięg sieci komórkowej, więc nie było żadnych problemów z dodzwonieniem się do mnie czy wykonywaniem połączeń na własną rękę. Taka mała rzecz, a cieszy; nie trzeba wcale wychodzić na zewnątrz by zamówić taksówkę czy skontaktować się z przyjaciółmi.

Wewnątrz jest dużo miejsca, lokal jest przestronny i urządzony w charakterystycznym, dopasowanym do tematyki, stylu. Do dyspozycji mamy kilka sal; zamówienia, jak to w barze, należy składać i odbierać samemu. Chociaż nikomu może to nie robić różnicy, oko cieszą lampy w formie kostek z Minecrafta i różne plakaty na ścianach dopasowane do stylu i klimatu wnętrza.

.
Oferta i obsługa

W lokalu mamy możliwość wcześniejszej rezerwacji kilku miejsc (dla Krakowa pod numerem telefonu: 507 458 119), więc jeśli mamy tylko jakieś plany na spędzenie wieczoru ze znajomymi – pomyślmy o tym wcześniej.

Co personalnie mnie zaskoczyło, w środku przebywało mnóstwo obcokrajowców, jak gdyby ten typ pubów nie był jeszcze zbytnio rozpowszechniony wśród polskiej społeczności. Szczerze – nie dziwi mnie to, bo początkowo wychodziłem z tego samego założenia: „Nie przepadam za grami komputerowymi, nie mam więc czego tam szukać”. Teraz, po pierwszej wizycie, jestem w stanie stwierdzić, że się myliłem.

Jedna z sal w lokalu.

W Cybermachinie wcale nie musimy w coś grać aby dobrze się bawić. Komputerówki, karcianki i planszówki są tylko suplementem. Nie doświadczymy tam jazgotu głośnej muzyki, charakterystycznego dla innych krakowskich barów. Towarzyszyć nam mogą raczej dźwięki wycieńczonych game padów czy westchnienia niezadowolonych z porażki graczy. Dodatkowo, nie widziałem chyba nikogo mocno pijanego – najwyraźniej przy grach należy zachować trzeźwość umysłu i nikt nie przekracza bariery trzeźwości w żaden sposób.

Obsługa jest bardzo sprawna i otwarta na gości – radzi sobie z przyjmowaniem zamówień nawet pomimo wzmożonego ruchu i większych kolejek. W lokalu można płacić kartą.

.
Gry

Można by stwierdzić, że Cybermachina jest przeznaczona wyłącznie dla fanów wszelkiej maści gier – zarówno planszowych, jak i elektronicznych. Nic bardziej mylnego! To doskonałe miejsce by wraz ze znajomymi oderwać się od rzeczywistości i spędzić czas na czymś innym niż tylko rozmowa czy picie piwa.

Jest to zdecydowanie pierwszy w okolicy pub, w którym możemy zagrać na konsolach takich jak x-box, x-box kinect, pegasus, Nintendo Wii, Nintendo Wii U. Wybór zależy tylko od nas i naszych kompanów. Swoją drogą, gry zdecydowanie mogą poprawić relacje międzyludzkie i mogą pomóc nawiązać nowe kontakty – wszak łatwiej zapytać „czy zagrasz ze mną?”, zamiast „czy umówisz się ze mną?”.

Cała elektronika rozmieszczona jest we wszystkich salach, jednak niestety z żadnej nie dane mi było korzystać. Zamiast tego, wraz ze znajomymi zajęliśmy się grą w Dixit i Uno – karciankami wybranymi z naprawdę ogromnego asortymentu (cała szafa). W zastawie trzeba zostawić u personelu dowód osobisty lub inny dokument tożsamości – trzeba jakoś uchronić się przed kradzieżą czy zniszczeniem mienia.

Dodatkowo, Cybermachina oferuje nam całą masę eventów gamingowych, które zadowolą wszystkich zainteresowanych tym tematem – wystarczy zajrzeć na facebooka lokalu i zobaczyć, że wydarzenia są już zaplanowane na kilka miesięcy do przodu. Czegoś takiego naprawdę jeszcze nie było.

.
Ceny

Pub oferuje pyszne piwa w dobrych cenach oraz świetne, tematyczne drinki i shoty. W lokalu odbywają się także turnieje gier konsolowych i planszowych, spotkania cosplay oraz relacje na żywo z największych wydarzeń gamerskiego świata.

Piwa?

Kwoty jakie musimy wydać, naprawdę nie odstraszają. Powiedziałbym, że są identyczne jak w przypadku innych krakowskich barów, a dodatkowo mamy możliwość spróbowania czegoś innego – nie tylko lanego Żywca.

.
Podsumowanie

Cybermachina to nie tylko gry. Mnie osobiście urzekły nie tylko dodatki do dobrej zabawy, dające możliwość spędzenia czasu ze znajomymi w nieco inny sposób, ale przede wszystkim niesamowita atmosfera, miła i przyjazna obsługa oraz brak zgiełku i jakichkolwiek awantur. Dlatego polecam wybrać się tam wszystkim – zarówno gamerom, jak i każdemu, kto chce napić się dobrego piwa w pubie z ciekawym klimatem.

Jak raz przyjdziecie, będziecie chcieli wrócić.

.