Jak urządzić garderobę?
Garderoba wcale nie musi być dużym pomieszczeniem, by magazynować w niej wszelkie rzeczy i utrzymać w nich ład. Sprawdzi się ona równie dobrze jako zabudowa wnęki w ścianie w innym wnętrzu. W przypadku, gdy mamy zamiar odizolować garderobę od pokoju, możemy zamontować drzwi przesuwne.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Przechowywane ubrania to najważniejszy czynnik, który ma wpływ na urządzenie garderoby. To, czy w naszej garderobie znajdzie się więcej regałó, szuflad bądź może drążków z wieszakami uzależnione jest od posiadanych ubrań. Pod uwagę powinno się wziąć także ewentualne dodatkowe miejsce na różne sprzęty, takie jak deska do prasowania lub żelazko.

doskonałym wyborem do niewielkiej garderoby będzie nabycie szafy na wymiar. Dzięki temu zmaksymalizujemy dostępną przestrzeń na odzież oraz inne dodatki. Do niewielkiej garderoby dobrze jest zakupić meble na wymiar sprzedawane przez firmę Komandor, która oferuje pakowne szafy ubraniowe. Ładowna szafa narożna też jest dobrą decyzją i zwiększy miejsce na nasze rzeczy.

Meble na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Dobrze jest również zamontować w naszej garderobie drzwi przesuwne, nawet jeśli jest to osobny pokój. Pozwala to na zwiększenie dostępnej powierzchni użytkowej. Dzięki temu zaoszczędzimy nawet do 8 m2 powierzchni, która jest niezbędna do uchylenia zwykłych drzwi. Na rynku dostępnych jest wiele gotowych modeli, ale można także postawić na drzwi przesuwne na wymiar, które oferuje firma Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Urządzając garderobę należy pamiętać, że wybór właściwych mebli nie wystarczy. Należy zadbać także o oświetlenie. Niezwykle istotne jest, aby światło docierało do wszystkich zakątków pokoju. Gdy dysponujemy dużą powierzchnią na garderobę, poza oświetleniem ogólnym, powinniśmy także zatroszczyć się o oświetlenie punktowe. Z ekonomicznego punktu widzenia świetną decyzją są LED-y. Nie tylko wykorzystują one najmniej energii, ale dostępne są przeróżne rozwiązania, które sprawiają, że można zamontować je w różnych miejscach.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Istotną część każdej garderoby stanowi lustro. Nie tylko umożliwi ono nieograniczone przeglądanie się podczas wyboru odpowiedniego stroju, ale również powiększy ono optycznie pokój. Jeśli nasza garderoba jest nieduża, warto wybrać lustro wiszące. W takiej sytuacji dobrze jest zdecydować się na zakup szafy z drzwiami przesuwnymi, na których umieszczono lustro.