Firmy w Krakowie są gotowe zatrudnić blisko sześć tysięcy pracowników. Dziedziny rozciągają się od pracy w ochronie, poprzez gastronomię, budowlankę, pracę w handlu, po firmy biznesowe i banki. Oznacza to, że Kraków jest wciąż rozwijającym się miastem posiadającym wielkie możliwości dla mieszkających tam ludzi. Możliwość znalezienia pracy może także przyciągnąć ludzi z okolic, a także innych miast, w których tych możliwości jest znacznie mniej.

Oczywiście, aby znaleźć dobrze płatną pracę, w dobrze prosperującej firmie musimy posiadać odpowiednie wykształcenie. Jednak najważniejszym czynnikiem jest tutaj doświadczenie. Bez niego możemy liczyć tylko na pracę na najniższych stanowiskach, w większości pozbawionych możliwości awansu.
Kraków jest miastem chętnie przyjmującym nowych pracowników. Firmy znajdujące się tam pragną zapewnić ludziom w nich pracującym jak najlepsze warunki oraz godziwy zarobek, toteż nawet najniższe stanowiska są porządnie opłacane. Tym bardziej że w tym roku podniesiono kwotę najniższej krajowej brutto.
Zatem warto spróbować swojego szczęścia w jednej z krakowskich firm, niezależnie od jej specjalizacji, ponieważ tamtejsi pracodawcy są osobami otwartymi i chętnie udzielają wszelkich szkoleń, aby ich pracownicy mogli wykazać się w przyszłości swoją produktywnością.