Naprawa telewizora LCD musi odbywać się tylko poprzez doświadczonego fachowca, który nadzoruje całą pracę. Każdy kabel, połączenie w telewizorze LCD jest bardzo ważne i nawet bez jednego elementu cały telewizor może odmówić po prostu współpracy. Pomimo krótkiego istnienia tych telewizorów na rynku są one chętnie kupowane przez prywatnych użytkowników z powodu małego miejsca które zajmują oraz ich oszczędności energii. Podczas przeciętnego użytkowania takiego telewizora czyli około 2 do 3 godzin dziennie jest duże prawdopodobieństwo że na przestrzeni dwóch lat się zepsuje. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Części, z których składają się moduły w tych telewizorach pomimo zapewnień firm są słabej jakości i zaprojektowane są na określony czas pracy. Zazwyczaj po tym czasie nasz telewizor albo trzeba zgłosić do serwisu albo wyrzucić go i kupić nowy. Przeciętna naprawa telewizora LCD zakreśla się w granicy od 300 – 400 złotych, a nawet więcej. Wszystko zależy od uszkodzenia, pracy jaką trzeba włożyć oraz części które wbrew pozorom nie są tanie.
Jak wybrać ekran LCD?

Kolejne pytanie: Czy marka telewizora jest ważna? Dla przeciętnego użytkownika jest dość ważna, użytkownicy przed zakupem kierują się wieloma czynnikami takimi jak opinie w internecie, opinie sąsiadów, czy inne źródła rekomendacji produktu. Dla serwisanta jest ona bez różnicy ponieważ dzisiejszy rynek pomimo nasycenia względnie wieloma markami różnych telewizorów, które posiadają różne funkcje i przede wszystkim ceny jest bez różnicy. Dla przykładu firma „X” sprzedająca telewizor pod swoją marką i ceną składa ten telewizor z części firmy „Y” i na odwrót. Obecnie rynek RTV jest opanowany przez części „made in china” które z wiadomych względów są produkowane w Chinach. Wybierając między firmą „X” czy „Y” kupujemy ten sam telewizor różniący się tylko marką, ceną czy wykonaniem zewnętrznym. Zatem przed kolejnymi zakupami zastanówmy się nad kwestią wyboru między marką a ceną, bo jakość w dzisiejszych czasach na pewno nie jest uzależniona od firmy, którą ją reprezentuje.

Czy kupno używanego telewizora się opłaca? Odpowiedź jest dość niejednoznaczna, ponieważ jedna osoba może powiedzieć: „Nie przecież to używany telewizor, nie wiadomo ile czasu pracował i ile jeszcze popracuje, co z tego że jest tańszy od nowego w sklepie?” natomiast druga osoba spojrzy na ten aspekt nieco z innej strony i powie: „Czemu nie? W końcu zawsze można zaoszczędzić trochę pieniędzy, a telewizor prędzej czy później się zepsuje”.

Niestety odpowiedź jest taka sama czyli dość niejednoznaczna. Telewizor pomimo tego że jest tani, był już wcześniej przez kogoś używany więc nie wiadomo jak długo jeszcze będzie nam służył. Jednak jeżeli kupujemy telewizor z zaufanego źródła na przykład serwisu, a nie od osoby prywatnej mamy większą pewność, że telewizor nam posłuży, a nawet dostaniemy na niego gwarancję, co prawda niedługą, ale gwarancja to gwarancja.

Można zapytać: Czy warto naprawiać telewizor LCD? Zależy to od usterki. Jeżeli uszkodzeniu uległa matryca i nie można jej już naprawić wtedy koszty mogą wzrosnąć. Wymiana matryc to dość poważny koszt, który nawet może przewyższać wartość naszego telewizora. Natomiast jeżeli jest to np.zasilacz, logika, inwerter to są to tańsze moduły które również trzeba wymienić. Jednak w takich przypadkach pomimo wysokich kosztów w granicach 300 – 400 złotych naprawa jest nadal opłacalna, szczególnie w przypadkach dużych telewizorów.

Czy warto kupić telewizor LCD? Obecnie na naszym rynku jest wiele coraz to nowszych modeli, które prześcigają się w różnych funkcjach. Główną zaletą tych telewizorów jest niewielka powierzchnia jaką zajmują czy możliwość powieszenia ich na ścianie. Słusznym wydaje się być podejście aby każdy z nas pozbył się starego i wysłużonego telewizora CRT na koszt nowej technologii, która prędzej czy później zawita w naszych domach.