Jednym z rodzajów słuchawek są modele nauszne, które od pozostałych wersji różnią się przede wszystkim tym, że są bezpieczniejsze dla naszego słuchu. Nie izolują one uszu od bodźców zewnętrznych, dźwięki rozchodzą się tu na większej przestrzeni, a muzyka dociera z większej odległości. Wysokiej jakości urządzenie tego typu kupimy już za około 200-300 zł.
Creative Labs Aurvana Live

Słuchawki te wyposażone są w optymalnie wyprofilowane nauszniki, które oferują precyzyjne odwzorowanie dźwięku i minimalizują wszelkiego rodzaju zakłócenia. Zastosowane tu kompozytowe membrany z celulozy gwarantują krystalicznie czyste i szczegółowe soprany oraz głęboki bas, a przetworniki o średnicy 40 mm – wierną oraz naturalną reprodukcję dźwięku. Urządzenie posiada miękkie poduszki, które doskonale izolują od hałasów z zewnątrz i gwarantują wysoki komfort nawet podczas wielogodzinnego słuchania muzyki. Wykonany z miedzi beztlenowej przewód z pozłacanym wtykiem stanowi z kolei gwarancję przesyłania sygnału bez zakłóceń. Na uwagę zasługuje również eleganckie, uniwersalne wzornictwo z lśniącym wykończeniem. Cena słuchawek to około 219 zł.
Encore Rockmaster OE

Encore Rockmaster OE są zamkniętymi słuchawkami wokółusznymi łączącymi w sobie formę zamkniętą i płynącą z niej izolację od otoczenia z wysoką wygodą. Za sprawą dużych, 50 mm dynamicznych przetworników, odpowiedniego strojenia i kątowego wyprofilowania nausznic, urządzenie emituje dźwięki ciepłe i przyjemne. Dzięki ułożeniu ich pod specyficznym kątem, słuchawki generują szerokie spektrum sceniczne z doskonale wyprofilowaną głębią. Za sprawą niskiego oporu, dużej skuteczności i w pełni odpinanego okablowania, z urządzenia korzystać można w niemalże każdych warunkach. Cena słuchawek to około 199 zł.