Słuchawki nauszne to bez wątpienia najlepszy przyjaciel gracza i fana muzyki, który niekoniecznie lubi dzielić się swoją playlistą z innymi, a także każdej osoby, która lubi od czasu do czasu zamknąć się na dłuższą chwilę we własnym świecie stworzonym z dźwięków – na przykład studenta uczącego się w bibliotece czy pracującego w kawiarni freelancera.

Obecnie zakup dobrych słuchawek nausznych to nie sztuka. Każda mniej lub bardziej znana marka ma w swojej ofercie przynajmniej kilka różnych opcji tego rodzaju sprzętu. Sztuką natomiast jest kupno dobrej jakości słuchawek nausznych bez wydawania na nie milionów monet!Dlatego dla wszystkich tych, którzy pragną nabyć nowe słuchawki nauszne – moment jest wprost wymarzony, bo sezonowe wyprzedaże akurat osiągają apogeum – przygotowaliśmy to krótkie zestawienie, w którym wybraliśmy modele najlepsze z najlepszych! – oczywiście w swojej klasie cenowej.

Duży wybór dobrych i tanich słuchawek

Porównanie słuchawek nausznych

1) Słuchawki Philips SHP2000 – słuchawki zamknięte, wokółuszne, dynamiczne. Ta propozycja Philipsa to idealna opcja dla osób, które szukają funkcjonalnych słuchawek do 50-60 zł. SHP 2000 zdecydowanie wybija się na tle innych produktów w tej cenie. Słuchawki nauszne SHP 2000 są starannie wykonane z wytrzymałego plastiku i zostały wyposażone w bardzo wygodne nauszniki, dzięki czemu nawet po kilku godzinach użytkowania nie odczuwamy dyskomfortu spowodowanego uciskiem czy wagą sprzętu. To, co najważniejsze w słuchawkach, czyli dźwięk, również jest bez zarzutu, jak na tę klasę cenową – niewielką zresztą, bo słuchawki bez kabla ważą jedyne 130 g. Słuchawki pozwalają bez przeszkód cieszyć się ulubioną muzyką, a dzięki dwumetrowym przewodom możemy nawet pokusić się o niezbyt dynamiczny taniec przy odtwarzaczu.

2) SŁUCHAWKI PANASONIC RP-HT161 – słuchawki Panasonic to kolejna propozycja wysokiej jakości słuchawek w przystępnej cenie. Słuchawki zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby jak najefektywniej współpracować ze sprzętem hi-fi, dzięki czemu – za sprawą przetworników o dużej średnicy i neodymowych magnesów – w trakcie użytkowania możemy cieszyć się wysokiej jakości basami oraz czystymi dźwiękami o wyższych rejestrach. Plusem słuchawek jest również to, że, oprócz standardowego wtyku M3, model został wyposażony w dodatkowy wtyk M6. Koszt słuchawek, podobnie jak w przypadku Philipsa, wynosi około 50 zł w zależności od sklepu.

3) Słuchawki Sony-MDRV150 – słuchawki Sony, podobnie jak propozycja od Philipsa, mogą pochwalić się konstrukcją zamkniętą, dzięki czemu świetnie tłumią dźwięki z otoczenia. Dodatkowym atutem tego modelu są ruchome nauszniki, które umożliwiają odsłuch „na jednym uchu”. Słuchawki zostały wyposażone również w przetwornik akustyczny 30 mm oraz stereofoniczny wtyk UniMatch, dzięki czemu sprzęt możemy podpiąć do większości rodzajów urządzeń audio. Słuchawki są również stosunkowo niewielkie, dzięki czemu, z wagą 120 g, są jednymi z najlżejszych w przedstawionym zestawieniu. Z ceną około 60 zł są też niestety najdroższe.

Tanie nie znaczy gorsze

Teoretycznie oszczędzanie na słuchawkach nie jest najlepszym pomysłem, zwłaszcza, jeśli na słuchaniu muzyki czy grach potrafimy spędzić długie godziny. Z drugiej jednak strony, jeżeli kupujemy słuchawki, z których mamy zamiar korzystać nie tylko w domowym zaciszu, wydawanie na nie większych pieniędzy jest co najmniej nierozsądne. Jak powszechnie wiadomo, sprzęt audio lubi podróżować i zmieniać właściciela, a dodatkowo częste podróże raczej nie przysługują się jego żywotności. Z podanego zestawienia najbardziej przypadł nam do gustu model Philipsa, który w sposób koncertowy łączy niską cenę z wysoką jakością dźwięku. Więcej o słuchawkach Philips znajdziesz na stronie producenta – http://www.philips.pl/. Zaraz za nim plasuje się model Sony, który cieszy ucho ładnym brzmieniem oraz Panasonic, radujący ucho niezłej jakości dźwiękiem, oraz oko atrakcyjnym designem!