Zdobienie ścian przy użyciu taśmy malarskiej

Znudziły Wam się jednokolorowe ściany? Jeżeli nie macie ochoty inwestować w tapety i do tego wasz budżet jest mocno ograniczony rozwiązaniem może być wielokolorowe malowanie ścian. Jeśli chcecie to zrobić samodzielnie to najlepiej jeśli zdecydujecie się na prosty wzór geometryczny. Do jego wykonania wystarczy jeśli zaopatrzycie się w farby w dwóch lub trzech kolorach oraz sporą ilość taśmy malarskiej. Na tym ostatnim lepiej za bardzo nie oszczędzać i wybrać taką dobrej jakości. To zagwarantuje nam, że po zdjęciu taśmy otrzymany wzór będzie taki jak założyliśmy.

Teraz wystarczy wykonać tło na ścianach w pierwszym kolorze. Gdy farba wyschnie używając taśmy malarskiej zaznaczamy gdzie chcemy domalować zdobienia w pozostałych kolorach i malujemy. Taśmę delikatnie zrywamy gdy farba wyschnie i gotowe. Jeśli sam geometryczny wzór wyda Wam się nudny możecie poszukać w internecie szablonów do malowania ścian, takich do wydrukowania. Wystarczy wyciąć je z kartonu (najlepiej foliowanego) i po przyłożeniu do ściany pomalować. Jeżeli wybrany wzór będzie dość duży, najlepiej przyczepić go do ściany przy użyciu tej samej taśmy malarskiej którą używaliście wcześniej. Może to będzie Was kosztować trochę pracy, ale da niepowtarzalny efekt, którego będą Wam zazdrościć znajomi.

tagi: taśmy CuZu39Pb, taśmy transportowe Primacon, taśmy transportujące Primacon, Primacon taśmy transportujące, Primacon taśmy transportowe