Nie od dziś wiemy, że każdy facet to świnia. Oczywiście zdarzają się wyjątki, jednak bardzo trudno trafić na tego, który zechce zaangażować się nieco bardziej w związek, a swoją partnerkę będzie traktował z należytym szacunkiem. W mojej skromnej opinii, chyba lepiej nie spotykać się z żadnym niż z tym, który okazuje się kobietą zupełnie niezainteresowany i który w przyszłości może złamać jej serce. Ból po jego stracie w przypadku zakochania może być bardzo bolesny, więc lepiej zwyczajnie tego uniknąć.

.
Bierz wędkę i do dzieła

W morzu jest wiele rybek (mężczyzn) do złapania. Nawet kiedy czasami woda nie przypomina zadbanego, ogromnego łowiska, a raczej bezkresny ocean. Pusty i pozbawiony życia. Dlatego nie warto brać się za zarzucanie wędki z nadzieją, że złapie się pęknięty kalosz czy jakąś płotkę. Więc dopóki tylko to cię nie zadowala, twoim celem są grube, spasione turboty, perfekcyjnie dopasowane do twoich upodobań.

.

W tym wpisie, bazując na własnych doświadczeniach i znajomości niektórych facetów, opisuję typy, jakim naprawdę nie warto poświęcać uwagi. Możesz wziąć sobie to do serca, a możesz stwierdzić, że to brednie – wybór należy do ciebie, a ja nie będę mówił ci z kim masz się umawiać. Ja tylko radzę.
Wiem, że każdy człowiek jest inny, ale czasem lepiej jest poznać kogoś naprawdę dobrze zanim zaangażuje się w związek na dobre. Bo na początku znajomości, aby zaimponować drugiej osobie, zawsze popisujemy się naszymi wrodzonymi umiejętnościami aktorskimi. Niektórzy potrafią to bardzo dobrze wykorzystać i cieszyć się chwilą.

.

Skrzywdzony
Wielu mężczyzn może wciąż żyć przeszłością. Chcą zacząć życie na nowo, po tym jak wypalili się przez poprzedni związek.
Mogą być zgorzkniali, źli i nie mogący zaufać nikomu innemu – a wynika to z faktu, że poprzednia partnerka dała im nieźle popalić i przez to zraziła ich zupełnie do poznawania innych ludzi.
Budują wokół siebie wysokie mury, których nie da się w żaden sposób spenetrować. Na domiar złego, zdają się w ogóle nie rozumieć co druga osoba do nich mówi – żyją we własnym świecie. Konwersacje z nimi prowadzone niekiedy wydają się jednostronne i trzeba wyraźnie naciskać ich do wyrażenia swojego zdania.
Możesz czuć, że taka osoba nigdy ci nie zaufa. Głównie ze względu na to, co wydarzyło się w jej przeszłości. Potrzebują bardzo dużo czasu. Lub dobrego psychologa.
.
separator
Niezaangażowany
Mogą mieć dobrą pracę, być zajęci studiami, imprezami czy czymkolwiek innym. Wokół nich dużo się dzieje i właściwie, oprócz związku, mają całkiem przyzwoicie ułożone życie.
Będą spotykać się z kobietą dlatego, że im to odpowiada. Mogą mieć przez to partnera do rozmowy, osobę z którą można spędzić czas wolny. Ale to wszystko.
Prędzej umrą niż zaangażują się bardziej w związek z tobą i żadna ilość dodatkowego czasu tego nie zmieni. Nie poświęcili części życia dla nikogo przed tobą i nie zrobią tego w przyszłości. Bo ten typ tak ma – kiedy nie wykazuje zapału po długim czasie, lepiej dać sobie spokój, nim straci się przez niego rok życia i nagle dowie się, że jednak nie jest na to gotów.
.
separator
Narcyz
Ten typ mężczyzny zawsze będzie stawiał siebie na pierwszym miejscu, co w moim mniemaniu mija się z ideą związku. Z poświęceniem i oddaniem części siebie dla drugiej osoby.
Z natury mogą nie być zdolni do pokochania kogoś innego, co istotnie może być sporym problemem. Przyciągają partnerki, które po jakimś czasie stają się od nich uzależnione i łatwo je zadowolić. Bo są zakochane, a on jest taki cudowny. I sprytny.
Często możesz nie rozpoznać prawdziwego narcyza, gdyż niekiedy jawi się on jako uroczy, romantyczny i inteligentny. I taki w tobie zakochany!
Zabija ich jednak czas – wiedzą o tym, co możesz do nich czuć i po pewnym czasie giną w fali zachwytu płynącego wprost od ciebie. I wtedy przekonują cię, że są niewarci miłości innych. Także twojej.
.
separator
Pasożyt
Aż wstyd mi o tym wspominać, ale tacy faceci jednak istnieją. Choć głównie działa to w drugą stronę (słyszeliście o galeriankach, prawda?), jednak nie można wykluczyć tego fenomenu u płci męskiej.
Masz pracę, jesteś stabilna finansowo? Możesz być potencjalną ofiarą pasożyta. Dlatego, gdyż kobiety są z natury troskliwe i zależy im na innych ludziach. A zwłaszcza na bliskich.
Zawsze ma pusty portfel. Zacznie od pożyczenia 2zł na puszkę coca-coli, aż finalnie stwierdzi, że jest tak spłukany, że na większość rzeczy nie może sobie pozwolić.
Oczywiście chwilowe braki funduszy zdarzają się każdemu, ale nie nagminnie. Dlatego choćbyś nie wiem jak źle się z tym czuła, nie warto komuś takiemu pomagać i angażować się w związek z nim. Bo w przyszłości może nie być zdolny na samoutrzymanie się, nie wspominając o rodzinie.
.
separator
Wiesz co mam na myśli
Umówmy się – są mężczyźni, którzy spotykają się z kobietami tylko w jednym celu. I przerażające jest to, że ich szeregi są właściwie niezliczone.
Taki typ wie, że kobiety znają się na facetach, więc na początku stwierdzi, że „nie zależy mu tylko na tym”, albo „nie jest tym typem mężczyzny”. Tylko winny się tłumaczy i może być to ostrzeżenie, że w rzeczywistości jest na odwrót niż twierdzi.
Wiedzą jak wykorzystywać to, co dała im matka natura. Wiedzą, jak rozmawiać z kobietami. Wiedzą, jak zaciągnąć cię do łóżka i po wszystkim nie zawahają się ruszyć w dalszą drogę. Samotnie.
Na spotkaniu będą zwracać uwagę na otoczenie i innych ludzi, nie na ciebie. Nie skomplementują cię za trafną uwagę na dany temat, za twoją inteligencję, ale za ładną sukienkę czy przepiękne włosy. Mało tego – te komplementy mogą okazać się silnie sugestywne.
Dlatego jeśli nie interesuje cię tylko to, naprawdę nie warto zaprzątać sobie nimi myśli.
.
separator
Duże dziecko
Każdy z mężczyzn ma w sobie coś z małego chłopczyka. Podobno dorastamy do dziesiątego roku życia, a potem już tylko rośniemy. Jeśli ktoś wziął sobie to zdanie zbyt serio, na pewno każda kobieta to zauważy.
Wiadomym jest, że czasami lubimy pograć sobie w jakąś grę, nie ważne jak głupia by się wam wydawała. Jednak jeśli facet jawnie oddala od siebie myśl o starzeniu się, nie warto się angażować. Zwykle towarzyszą temu nie tylko konsole, ale także imprezy, alkohol, koledzy. I koleżanki. Kto chciałby wiązać się z leniwą, niezdolną do myślenia o przyszłości, osobą?
Jest synusiem mamusi, nie ma pracy, oczekuje, że wszystko zrobi się za niego. Wiec jeśli szukasz prawdziwego związku, a nie dziecięcego zauroczenia, omijaj ten typ szerokim łukiem. Bo blisko im do pasożyta.