Wykańczamy mieszkanie

Kupując mieszkanie deweloperskie musimy liczyć się z tym, że nie jest to jeszcze lokum gotowe do zamieszkania. Stan deweloperski to po prostu stan surowy. Takie mieszkanie nie jest wewnątrz całkiem wykończone. Aby je przystosować do zamieszkania będziemy więc musieli poszukać materiałów wykończeniowych. Trzeba będzie ułożyć podłogi, położyć płytki, urządzić kuchnię i łazienkę. Czeka nas również najczęściej malowanie ścian. Jak widać, pracy jeszcze będzie mnóstwo, warto więc wynająć ekipę remontowo-budowlaną, która szybko i sprawnie przygotuje nasze mieszkanko.
Niektórzy zadają sobie pewnie pytanie, czy możliwe jest wykończenie mieszkania w tydzień. Zależy to jednak od wielu czynników. Przede wszystkim od tego, jaką grupę fachowców wynajmiemy. Wiadomo, że dłużej pracować będzie dwuosobowa grupa niż na przykład czteroosobowa.
Oczywiście przy wyborze fachowców łatwo popełnić błąd, gdyż niestety w tej branży działa też wielu pseudofachowców, którzy nie znają dobrze podstawowych zasad sztuki budowlanej. Każda zaś niedoróbka pociągnie za sobą konieczność naprawy, a co za tym idzie remont będzie trwał dłużej. Warto więc poszukać w internecie sprawdzonych firm, na których fachowość będziemy mogli liczyć.
Na czas wykończenia mieszkania wpływ ma również dostępność materiałów i elementów wykończenia, dlatego dobrze byłoby zamówić je odpowiednio wcześniej. Nie bez znaczenia jest także specyfika powierzchni podłogowych. W zależności od tego czy układać będziemy panele podłogowe, czy parkiet, czas prac będzie się różnił.
Ogólnie prace wykończeniowe mogą trwać minimum około trzech tygodni.