Zumba Fitness

Co to jest Zumba ?

Zumba to inspirowana południową Ameryką zajęcia taneczno-ruchowe. Dzięki połączeniu latynoamerykańskiej i międzynarodowej muzyki oraz kroków tanecznych powstał dynamiczny, ekscytujący oraz skuteczny program fitness. Na format zajęć składają się szybkie i wolne rytmy wzmacniające i rzeźbiące sylwetkę w sposób charakterystyczny dla
aerobiku/fitnessu, aby w rezultacie w unikalny sposób zbalansować spalanie tkanki tłuszczowej z modelowaniem mięśni. Stosowane ruchy taneczne, oparte o trening cardio są łatwe do wykonania i prowadzą do rzeźbienia sylwetki, w szczególności w takich rejonach, jak: pośladki, nogi, ramiona, dolne partie pleców, brzuch.

Korzyści płynące z uprawiania zumby:

 

  1. Wyjątkowy, dynamiczny trening mięśni stabilizujących tułów. W zumie są użyte takie ruchy, które wymagają panowania nad mięśniami brzucha oraz pleców co sprawia że są one mocniejsze.
  2. Wysokie wydatkowanie energii. Trening ma na celu pozyskanie wysokiej dynamiczności jednak należy zauważyć że jest ono różne dla różnych osób w zależności od: poziomu sprawności fizycznej, stopnia znajomości ćwiczenia, poziomu intensywności itd.
  3. Zumba nie odstrasza. Kroki taneczne są łatwe do wykonania a nauka ich odbywa się w atmosferze dobrej zabawy.
  4. Utrata wagi. Systematyczny trening plus racjonalne, prawidłowo skomponowane odżywianie dają efekty utraty wagi.
  5. Pozytywny obraz własnej osoby.
  6. Wyrzeźbione ciało.
  7. Zakamuflowana gimnastyka. Zumba to niewiarygodna sesja treningowa. Większość osób mówi, iż podczas treningu świetnie się bawi i nie uświadamia sobie tego że ćwiczy.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress