Słuchawki nauszne oraz słuchawki douszne – rodzaje i typy

Słuchawki są bardzo przydatnym gadżetem, a ich prawidłowy wybór pozwoli cieszyć się muzyką w każdym miejscu. Wystarczy, że podłączymy je do smartfona, komputera czy telewizora aby móc cieszyć się muzyką w odosobnieniu.
Na rynku znajduje się ogromny wybór różnego rodzaju słuchawek. Najbardziej popularne to słuchawki nauszne oraz słuchawki douszne. Warto dobrać je indywidualnie, uwzględniając swoje oczekiwania, a także warunki w których będziemy ich używać.

Słuchawki douszne zostały posegregowane na typ słuchawek dokanałowych umieszczanych bezpośrednio w uchu oraz dousznych umieszczane również w uchu ale dużo płycej. Druga opcja sprawia, że dźwięk nie jest tak czysty i silny jak w przypadku typu słuchawek dokanałowych.

Z kolei słuchawki nauszne, zakładane są bezpośrednio na uszy i ponad to posiadają łukowato wygięty pałąk, wykonany z tworzywa sztucznego, którego zadaniem jest komfortowe użytkowanie. Słuchawki douszne dzielą się na trzy umowne pod typu słuchawek: zamknięte, otwarte i półotwarte.

Wybór słuchawek powinien być dokonywany indywidualnie. Dużym komfortem będzie możliwość przymierzenia ich przed zakupem. Taką opcję oferuje coraz więcej sklepów z tego rodzaju sprzętem.