Świat zmienia się wokół nas w nieubłaganie szybkim tempie. Jeszcze trzydzieści lat temu nikt nie przypuszczał, że za pomocą kawałka plastiku będzie można porozumiewać się z kimś przebywającym tysiące kilometrów dalej. Nikt nie spodziewał się, że podróże będą tak popularne i w ciągu kilku godzin można będzie znaleźć się na drugim końcu świata. Że rozwój cywilizacyjny umożliwi nam tak wiele.

Historia zawsze pozostawiała po sobie coś dla przyszłych pokoleń. Znane przez wszystkich ludzi nazwiska oraz wydarzenia, które kiedyś naznaczyły jej drogę i sprawiły, że jesteśmy tu, gdzie jesteśmy.

To ludzie, zapisując karty historii, tworzą swoją przyszłość.

I to właśnie teraz chciałbym przedstawić wam bardzo ciekawą inicjatywę, która pozwoli wam wysłać wiadomość do przyszłości. Dosłownie. Zostawi po was coś dla przyszłych pokoleń. I aby to zrobić, wcale nie musicie być kimś z ogromnymi osiągnięciami.

Oglądaliście film „Zapowiedź” z Nicolasem Cagem w roli głównej? 50 lat przed akcją filmu, w ramach szkolnych zajęć, mała dziewczynka wraz z resztą klasy piszą wiadomość do przyszłości, a następnie zamykają ją w „kapsule czasu”. Stalowy cylinder jest następnie zakopywany w ziemi i otworzony dopiero po pięćdziesięciu latach. Nikt wtedy nie mógł wiedzieć co się wydarzy w ciągu najbliższych pięciu dekad.

A jednak – dziewczynka w magiczny sposób przewidziała co do minuty wszystkie kataklizmy, które nawiedziły w tym czasie naszą planetę.

.

Ułatwię wam trochę zadanie – wy wcale nie musicie bawić się we współczesnego Nostradamusa, a wystarczy, że zostawicie coś po sobie. Coś, co kiedyś, za dwadzieścia/pięćdziesiąt/sto lat może być dla przyszłych pokoleń doskonałym źródłem wiedzy o czasach, w którym nam przyszło żyć.

Kapsuła czasu
Napisz wiadomość, która przetrwa wieki!

Zerknijcie w stronę drukarki. Widzicie tę ryzę papieru, która leży obok? Firma, która najprawdopodobniej jest odpowiedzialna za jej produkcją, postanowiła zorganizować akcję, do której nawiązywałem we wstępie powyżej.

Inicjatywa ta, za pomocą paru kliknięć, pozwala nam utrwalić swoje wspomnienia, przelać je na wirtualny papier i zapieczętować na lata. Pozwala stworzyć realną wiadomość dla ludzi z przyszłości, która zostanie odczytana po kilkunastu/kilkudziesięciu latach.

Nikt nie jest w stanie przewidzieć tego, jak będzie wyglądało wtedy życie. Ale dzięki temu ktoś będzie mógł dowiedzieć się więcej o naszych czasach.

Wszystko jest jak najbardziej anonimowe, więc można to traktować jako formę odskoczni od rzeczywistości i dobrą zabawę w formie, jakiej do tej pory nie doświadczyliśmy.

Instrukcja? Prosta sprawa.

.

.

Piszesz to, co chciałbyś zachować na kartach historii. Może to byś informacja o dzisiejszych czasach lub o tym, jak przewidujesz rozwój świata. Co się wydarzy? Może pokolenie twoich wnuków będzie się z tego śmiało za 50 lat?
.
Wchodzisz na stronę: Papiery POL
Wysyłasz swoją wiadomość korzystając z formularza.
.
Pracownicy firmy odpowiedzialni za akcję drukują twoją wiadomość, wkładają do kapsuły czasu i w trzeci weekend maja 2017 roku zakopują w ziemi na długie lata.
.
4. To tyle!

.

.

Potraktujcie to jako chwilę przerwy na oderwanie się od codziennych spraw. Taka zabawa, która może mieć jakiś wpływ na przyszłość. Bo nikt nie jest w stanie przewidzieć tego, jak będzie ona wyglądać!