Przemysł wirtualny nadchodzi

Zaprojektować urządzenie, przetestować je i zadecydować o wprowadzeniu do produkcji zanim powstanie realny prototyp? To możliwe i wykonalne – technologia rodem z gier komputerowych wkracza do hal produkcyjnych.
Wirtualny przemysł nie tylko projektuje i testuje urządzenia w rzeczywistości wiernie odwzorowanej cyfrowo, ale także wypróbowuje różne scenariusze związane z procesem produkcji.
Szkolenie pracowników, którzy mają objęć stanowisko wymagające długiego szkolenia ze względu na złożoność procesów technologicznych, niebezpieczne materiały czy inne czynniki też można prowadzić w wirtualnej rzeczywistości. Nie zużywając materiałów, oszczędzając czas wirtualne szkolenia wyposażają pracowników w kompetencje najwyższej jakości. Badania potwierdzają, że efekty szkoleń wirtualnych są lepsze od tych prowadzonych w sposób tradycyjny.
Największą zaletą nowych rozwiązań jest to, że wirtualny przemysł może tworzyć potężne gabarytowo urządzenia i symulować ich funkcjonowanie bez rzeczywistego konstruowania, które nastąpi dopiero po testach przeprowadzonych w rzeczywistości wirtualnej.